Tablety Apple iPad Pro 11

Tablety Apple iPad Pro 11

Prestiż oraz technologiczne zaawansowanie – oto dwie cechy, z którymi najczęściej utożsamiane są produkty firmy Apple. Wśród nich znajdziemy również tablety z serii Apple iPad Pro 11, które stanowią jedną z najchętniej wybieranych opcji konsumenckich w swojej kategorii. Niniejszym artykułem chcemy dokonać krótkiego przeglądu najważniejszych walorów użytkowych, dzięki którym te właśnie urządzenia zawdzięczają swoją światową renomę.

Ogólna charakterystyka i techniczne aspekty Apple iPad Pro 11

Rozpocznijmy od elementu, który niezaprzeczalnie stanowi sedno funkcjonalności każdego tabletu, czyli naturalnie od ekranu dotykowego. W prezentowanej serii mamy do czynienia z rozmiarem 11 cali o rozdzielczości 2388 x 1668 pikseli, co daje gęstość na poziomie 265 ppi – rezultat optymalny, aby zapewnić zmysłom użytkownika w pełni estetyczny odbiór głębi kolorów i ostrości obrazu. Wyposażenie ekranu w technologię „ProMotion”, stanowi o płynności przechodzenia klatek i szybkości działania, a kolejna z innowacji, funkcja „True Tone”, poprawi jakość wyświetlania adekwatnie do warunków oświetleniowych, panujących w danym pomieszczeniu.

Wydajność danego modelu uzależniona jest od indywidualnej konfiguracji poszczególnych wariantów w ramach serii. Decydującą rolę w tym względzie odgrywa tu niezmiennie procesor. Seria Apple iPad Pro 11 bazuje na rozwiązaniu układu Apple M2, który okazuje się być znakomicie zoptymalizowany z działaniem systemu operacyjnego IOS. Urządzenia zachowują dzięki temu płynność nawet przy dużym obciążeniu równolegle wykonywanych zadań. Równie ważnymi elementami w tym zakresie będzie również zapewnienie odpowiedniego zasobu pamięci RAM oraz wolnej przestrzeni na dysku. Są to właściwości zależne już od konkretnego wariantu urządzenia. Warto wszak zaznaczyć, że nawet w przypadku najtańszej opcji (orbitującej jednak w okolicach 6 tys. złotych), funkcjonowanie Apple iPad Pro 11 osiąga wyniki ponadprzeciętne w stosunku do konkurencyjnych marek.

Prestiż oraz technologiczne zaawansowanie - oto dwie cechy, z którymi najczęściej utożsamiane są produkty firmy Apple

Dodatkowe walory produktów firmy Apple

Apple iPad to jednak w równym stopniu sprawnie działający i technologicznie innowacyjny mechanizm, co całokształt użytkowej aury, otaczającej wszystkie produkty sygnowane „jabłuszkiem”. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Urządzenia z niniejszej serii zaprojektowane zostały – jak zwykle – stylowo i z namaszczeniem wobec drobiazgów. Modele zachowują pełną kompatybilność z szeroką gamą akcesoriów, spośród których najbardziej typowymi są oczywiście klawiatura zewnętrzna czy rysik do szkicowania po ekranie. Dzięki wbudowanemu głośnikom i technologii Dolby Atmos, dźwięk filmów czy odsłuchiwanych albumów, zachowuje właściwą czystość i głębokość – odczuwamy zatem jako użytkownicy niezmąconą defektami przyjemność z eksploatowania multimediów.

Fundamentalnym zagadnieniem wszelkich urządzeń przenośnych jest również ich czas pracy w oparciu o pojemność baterii. Wszystkie modele orbitują tu wokół limitu 10 godz. pracy przy włączonym Wi-Fi, co jest wynikiem bardzo optymalnym i zapewnia możliwość swobodnego korzystania z urządzenia nawet trakcie całkiem długich podróży. Natomiast samo wykonanie iPada z wysokiej jakości tworzyw, przesądza o jego odporności na ewentualne uszkodzenia (naturalnie, w pewnych zdroworozsądkowych granicach). Konkretne modele wyposażono też w wodoszczelność, co niejednokrotnie uchroni wewnętrznych układów przed zalaniem i w konsekwencji – ewentualną awarią urządzenia. Jeśli nawet taka miałaby wyniknąć, Apple może poszczycić się najbardziej profesjonalnym systemem serwisowym, także na terenie naszego kraju.

Słowo podsumowania

W rezultacie zebrania wszystkich powyższych czynników, seria tabletów Apple iPad Pro 11 wydaje się być naprawdę rozsądnym wyborem dla wymagających klientów, niezależnie czy zechcą przeznaczyć ów produkt do zadań biznesowych czy wyłącznie do rozrywki. Na każdym z tych pól iPad sprawdza się bowiem znakomicie. Szeroki zakres cen umożliwia zaś dopasowanie zakupu podług indywidualnych predyspozycji cenowych.