Serwery Fujitsu – czym się charakteryzują? Czego można od nich oczekiwać?

Serwery Fujitsu – czym się charakteryzują? Czego można od nich oczekiwać?

Serwery Fujitsu zdobywają na polskim rynku coraz większą popularność. To urządzenia o bardzo wszechstronnym zastosowaniu, z których korzysta się w szeroko pojętym biznesie. W związku z tym interesują przede wszystkim przedsiębiorców, biznesmenów oraz przedstawicieli rozmaitych instytucji. Na jakie rodzaje można podzielić omawiane serwery, czym się charakteryzują oraz czego konkretnie można od nich oczekiwać? Warto się o tym jak najszybciej przekonać!

Serwery Fujitsu – co je wyróżnia? Kluczowe informacje

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech serwerów Fujitsu jest ich podwyższona wydajność. Serwery z tej półki gwarantują użytkownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa, łatwość obsługi oraz montażu, ale też oszczędność czasu i bezproblemowe udostępnianie gromadzonych zasobów oraz danych zaufanym współpracownikom. Dzięki temu biznes może się rozwijać, a praca jest realizowana na zdecydowanie wyższym poziomie, bez niepotrzebnych opóźnień. To zaawansowana infrastruktura IT oparta na najnowocześniejszych technologiach, będąca fundamentem małych, średnich oraz dużych firm. Serwery Fujitsu w krótkim czasie integrują się z dotychczasową infrastrukturą firmową, a do tego są odpowiedzialne za zapewnienie optymalnej produktywności. Wyposażono je w wysokiej klasy systemy zabezpieczeń, dlatego trudno je sforsować, a użytkownicy na spokojnie mogą z ich pomocą przetwarzać i magazynować dane oraz przeprowadzać skomplikowane obliczenia. Godne podkreślenia jest też to, że można je swobodnie rozbudowywać i intensywnie eksploatować.

Na jakie rodzaje dzielą się serwery Fujitsu? Jakie są ich najmocniejsze strony?

Osoby zainteresowane nabyciem wydajnych, trwałych i funkcjonalnych serwerów Fujitsu powinny mieć pełną świadomość tego, że aktualnie mogą się wyposażyć w przeróżne modele o charakterze biznesowym. Wśród nich znajdują się przede wszystkim takie urządzenia, jak:

Serwery Fujitsu zdobywają na polskim rynku coraz większą popularność

 • Fujitsu Primergy TX 1320 M5 – obudowa tower. Stosunkowo niewielkie, o kompaktowych rozmiarach. Mogą obsługiwać nawet kilkanaście wątków, a do tego umożliwiają znaczną oszczędność miejsca,
 • Fujitsu Primergy TX 2550 M5 – obudowa tower, obsługują dwa procesory. Mogą zapewnić nawet 1,5 TB pamięci RAM i składać się z kilkudziesięciu rdzeni. Gwarancja najwyższej wydajności,
 • Fujitsu Primergy TX 1330 M4 oraz M5 – obudowa tower. Zdołają w sobie pomieścić kilkanaście standardowych dysków lub kilkanaście mniejszych. Serwery o zadowalającej wydajności i dające duże możliwości pod kątem ewentualnej rozbudowy,
 • Fujitsu Primergy RX 2520 M5 – obudowa rack 2U, obsługujące dwa procesory i 7 slotów PCI-Express,
 • Fujitsu Primergy RX 1330 M5 – obudowa rack 1U, idealny balans pomiędzy wydajnością i jakością a ceną,
 • Fujitsu Primergy RX 2540 – obudowa rack 2U. Serwer dla najbardziej wymagających inwestorów, który zdoła pomieścić nawet 64 dyski SSD,
 • Fujitsu Primergy RX 2530 M6 – obudowa rack 1U, do 10 TB pamięci operacyjnej, swobodny w konfiguracji (zwłaszcza pod kątem kart sieciowych) i obsługujący 2 procesory.

Jak widać serwery Fujitsu są dostępne pod kilkoma różnymi postaciami, dlatego podjęcie finalnej decyzji będzie wymagało analizy oraz czasu. Najlepiej zrobić to wraz z doświadczonymi specjalistami z branży IT (więcej).

Czym mogą się od siebie różnić serwery Fujitsu? Podpowiedzi

Poszczególne serwery Fujitsu mogą się od siebie różnić wieloma parametrami, funkcjami, zastosowanymi technologiami oraz możliwościami. Z tego względu tak ważne jest przeanalizowanie własnych potrzeb biznesowych i dokładne porównanie kolejnych modeli. Dostępne serwery różnią się przede wszystkim:

 • obudową i obsługiwanymi procesorami,
 • pamięcią RAM i liczbą portów LAN,
 • zasilaczem i częstotliwością taktowania,
 • liczbą wątków i rdzeni procesora,
 • pojemnością pamięci cache i napędem optycznym,
 • obsługiwanymi poziomami RAID,
 • modelem karty sieciowej,
 • obecnością zasilania redundantnego.

Cierpliwe działania na pewno zakończą się pożądanym sukcesem i każda firma oraz przedsiębiorcy wybiorą dla siebie idealne modele serwerów Fujitsu, które będą im służyć przez wiele długich miesięcy.