Laptopy do celów biznesowych – na co należy się zdecydować?

Laptopy do celów biznesowych – na co należy się zdecydować?

Dell to marka, która już od lat 80 XX wieku gości na rynku. Amerykańska firma, której początki sięgają Teksasu, aktualnie w swojej ofercie ma ogromną ilość urządzeń. Wykorzystują oni nowoczesną technologię, dzięki czemu ich laptopy i notebooki są w stanie sprostać oczekiwaniom współczesnych użytkowników. Można je używać do pracy zdalnej, do nauki, a także do gamingu. Dell nie próżnuje i ma w swojej ofercie kilka ciekawych serii produktowych, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Laptopy Dell Vostro

W środowisku często można spotkać się z opinią, że są to urządzenia, jakie dedykowane są dla małego biznesu (https://dell-comp.pl/laptopy-dell-vostro-czym-sie-wyrozniaja/).

Na pewno polecane są one dla osób, jakie często podróżują i chcą mieć podręczne biuro przy sobie. Laptopy z serii Dell Vostro wyróżniają się wytrzymałą obudową. Aczkolwiek, nie można zapomnieć o tym, aby swoje urządzenie wyposażyć w praktyczną torbę, która będzie w stanie zapewnić większy poziom bezpieczeństwa.

Dell Vostro to funkcjonalność i praktyczność. Wydajność, dzięki czemu wykonywanie codziennych obowiązków nie będzie stanowić trudności. Spotkać się można z opiniami, że ich wadą jest niewielka przekątna ekranu. Jest to niesprawiedliwa ocena, ponieważ wiele osób uważa, że jest to ich zaletą.

Dell Vostro dzieli się na trzy podkategorie:

Dell to marka, która już od lat 80 XX wieku gości na rynku. Amerykańska firma, której początki sięgają Teksasu, aktualnie w swojej ofercie ma ogromną ilość urządzeń

  • 3000 – polecane dla tych osób, jakie w stosunku do swojego laptopa nie mają dużych wymagań, można na nich bazować przy biurowych zadaniach;
  • 5000 – w tej grupie można spotkać urządzenia, gdzie przekątna ekranu wynosi 13”, 14” lub 15”, wyróżniają się szyfrowaniem TPM, znaleźć w nich można czytnik linii papilarnych, istnieje możliwość rozbudowania o kolejne podzespoły;
  • 7000 – niezależna grafika, najwyższa moc obliczeniowa, wydajne procesory, oto laptopy do zadań specjalnych.

Cena tych urządzeń wynieść może 2293 złotych lub zdecydowanie więcej.

Laptopy Latitude

To urządzenia, jakie określane są mianem uniwersalnych. Do dyspozycji w tej serii można znaleźć laptopy biznesowe, multimedialne, o konstrukcji ultramobilnej. W tych laptopach istnieje możliwość zamiany podzespołów.

Dell to marka, która już od lat 80 XX wieku gości na rynku. Amerykańska firma, której początki sięgają Teksasu, aktualnie w swojej ofercie ma ogromną ilość urządzeń

Oprócz tego, że użytkownicy zyskują możliwość zastosowania różnorodnych konfiguracji, wśród zalet można wymienić rozwiązania biznesowe, których celem jest podniesienie zakresu bezpieczeństwa. Mają one długi okres gwarancji. Na uwagę zasługuje także wysokiej jakości materiał obudowy.

Mówiąc o obudowie, należy wspomnieć o tym, że może ona być wykonana z aluminium lub połączenia plastiku z metalem. Ciekawostką jest to, że na stronie Dell istnieje możliwość wyboru podzespołów, jakie mają być zastosowane. To na wypadek gdyby ktoś nie znalazł tego, co będzie w stanie sprostać jego oczekiwaniom. Seria Latitude zapewnia laptopy o przekątnej ekranu 12.5, 13.3, 14 oraz 15.6 cali. Do dyspozycji jest czytnik linii papilarnych, a także zaawansowane systemy szyfrowania danych. Warto wspomnieć także o dyskach SSD, jakie są w stanie zapewnić większą trwałość danych.

Laptopy Precision

Ta seria urządzeń znana jest ze swojej wydajność. Użytkownicy doceniają to, że przy ich pomocy można uruchamiać nawet bardzo zaawansowane aplikacje. Z takich urządzeń na pewno skorzystają przedsiębiorcy w dużych korporacjach, którzy chcą mieć pewność, że ich notebooki i stacje robocze w jednym, będą w stanie podołać powierzonym obowiązkom.

Na pewno z serii Precision będą zadowolone te osoby, jakie na co dzień mają do czynienia z programami multimedialnymi, tworzeniem grafik. Pełna wydajność i funkcjonalność będzie w stanie zapewnić płynność pracy. To właśnie dzięki nim przetworzenie obrazów cyfrowych nie będzie stanowić tak dużego problemu.

Do dyspozycji są różne laptopy z serii Precision, których przekątna ekranu może wynieść m.in. 15,6″ , w tym 1920×1080 (Full HD) IPS. Urządzenia są w stanie wykorzystać grafikę NVIDIA RTX A500. Bazują one na Windows 11 Pro. Na uwagę zasługuje również możliwość wykorzystania dysku SSD. Jedyną ich wadą jest wysoka cena, która sprawia, że nie każdy może pozwolić sobie na zakup tak drogiego urządzenia biznesowego, jakie ma pamięć RAM min. 32 GB.