Jak wybrać laptopa do firmy?

Jak wybrać laptopa do firmy?

Laptopy biznesowe są oddzielną kategorią sprzętu, która znacząco różni się od notebooków przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych, którzy wykorzystują takie urządzenia wyłącznie do rozrywki czy przeglądania internetu. Dla firmy laptopa powinniśmy wybierać przede wszystkim pod względem najwyższego bezpieczeństwa, komfortu użytkowania nawet w trakcie podróży, odpowiedniej wydajności i działania na baterii.

Z tego względu, że trzeba zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników, to nie łatwo jest szybko zdecydować się na konkretny komputer przenośny. W tym krótkim artykule zostały opisane najważniejsze cechy laptopa dla firmy.

Laptop z matrycą matową czy dotykową?

Laptopy biznesowe są oddzielną kategorią sprzętu, która znacząco różni się od notebooków przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych, którzy wykorzystują takie urządzenia wyłącznie do rozrywki czy przeglądania internetu

Bardzo ważną cechą wyróżniającą laptopy biznesowe od notebooków domowego użytku jest matowa matryca. W jakim celu służy? Urządzenia z matową matrycą umożliwiają bezproblemową pracę nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach, takich jak sale konferencyjne z dużymi oknami czy podczas jazdy pociągiem.

Na matowym ekranie nie pojawi się również odbicie światła, które bardzo często problematyczne jest przy użytkowaniu notebooka z błyszczącą matrycą. W domowym użytkowaniu może to w ogóle nie przeszkadzać do oglądania filmów czy grania, ale już do pracy zawodowej mogą pojawić się pewne problemy. Bardzo ważne jest to w przypadku osób biznesowych, które potrzebują komputera przenośnego o wysokiej funkcjonalności, niezależnie od warunków czy to jest jasno oświetlone biuro czy też środek transportu.

Popularnym rozwiązaniem stają się również laptopy z ekranami dotykowymi. Występują najczęściej w urządzeniach o dużej mobilności, znacząco podnosząc wygodę obsługi poza stałym miejscem pracy. Dają nam możliwości odręcznego rysowania czy pisania za pomocą cyfrowego pióra. Są to laptopy dla firm zajmujących się profesjonalnym projektowaniem grafiki.

Bezpieczeństwo danych na laptopie biznesowym

Przedsiębiorcy zawsze stawiają na najwyższe bezpieczeństwo danych przenoszonych na swoim komputerze, jak i urządzeniach wykorzystywanych przez pracowników

Przedsiębiorcy zawsze stawiają na najwyższe bezpieczeństwo danych przenoszonych na swoim komputerze, jak i urządzeniach wykorzystywanych przez pracowników. Dlatego niezależnie od tego, czy postawimy na laptopy biznesowe Vostro, Latitude czy XPS (więcej: https://dell-comp.pl/laptopy-dell-vostro-czym-sie-wyrozniaja/), zawsze decydujmy się na modele, które skutecznie chronią wrażliwe informacje o naszej firmie, projekty i dokumenty.

Nowoczesnym i skutecznym zabezpieczeniem stał się czytnik linii papilarnych, który możemy wykorzystywać nie tylko podczas uruchamiania komputera, ale nawet przy wygaszaniu ekranu czy udostępnieniu konkretnych plików. Najnowocześniejsze modele posiadają jeszcze inne metody identyfikacji użytkownika technologią Palm Secure albo szyfrowanie danych modułem TPM.

Wytrzymała konstrukcja laptopów dla firm
W wielu przypadkach laptopy biznesowe przenoszone są z miejsca na miejsce, dlatego też narażone są na różnego rodzaju wstrząsy, a nawet upadki. Warto więc zdecydować się na urządzenie, które będzie posiadało wytrzymałą konstrukcję. Bardzo dobrym urządzeniem jest laptop Dell, którego konstrukcja wykonana została z lekkich stopów metali, dzięki czemu nie tylko jest wytrzymalsza, ale również znacznie lżejsza.

Producenci bardzo często tworzą notebooki biznesowe także ze stopu magnezu czy aluminium. Takie komputery mobilne również są odporne na obtarcia czy obicia, a przy tym są niezwykle lekkie.

Komfortowe użytkowanie laptopa z urządzeniami zewnętrznymi


Bardzo często pracownicy firmy, jak i sam właściciel podczas pracy na laptopie biznesowym, korzystają z dodatkowych urządzeń, takich jak drukarka albo skaner czy też projektor. Wszystko to sprawia, że ergonomia stanowiska pracy będzie uzależnione od liczby portów w komputerze. Dobrze jest więc przed zakupem konkretnego modelu zastanowić się, czy będziemy do niego podłączać różne dodatkowe gadżety.

Na koniec warto zwrócić uwagę na samą estetykę. Podczas spotkania biznesowego albo na konferencji można za pomocą laptopa służbowego kreujemy także swój wizerunek. W obecnych czasach producenci mobilnych komputerów oferują nie tylko wysokiej jakości sprzęt, ale także obudowę, aby urządzenie przeznaczone do pracy zawodowej prezentowało się elegancko. Doskonałym przykładem są tutaj laptopy Dell.