<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Milena &#8211; Dell Comp</title>
	<atom:link href="https://dell-comp.pl/author/zmienic/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://dell-comp.pl</link>
	<description>Blog komputerowy</description>
	<lastBuildDate>Mon, 10 Aug 2026 07:07:02 +0000</lastBuildDate>
	<language>pl-PL</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=7.0.3</generator>
	<item>
		<title>Lenovo ThinkPad – optymalny dobór parametrów</title>
		<link>https://dell-comp.pl/lenovo-thinkpad-optymalny-dobor-parametrow/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 20 Jul 2026 09:24:18 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Lenovo ThinkPad]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=512</guid>

					<description><![CDATA[Konfiguracja Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 AMD 21QJKJFQ1PB należy do wariantów o podwyższonych parametrach, które zapewniają dużą elastyczność w pracy z wymagającymi aplikacjami. Zastosowano tu procesor Ryzen AI 5 PRO 340, 14‑calowy ekran WUXGA IPS, 64 GB pamięci RAM oraz dysk półprzewodnikowy 4 TB. Taki zestaw umożliwia obsługę wielu procesów jednocześnie, pracę na dużych zbiorach danych oraz przechowywanie rozbudowanych projektów lokalnie. Jednocześnie warto wskazać, że nie każdy użytkownik wykorzysta pełnię...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Konfiguracja <strong>Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 AMD 21QJKJFQ1PB</strong> należy do wariantów o podwyższonych parametrach, które zapewniają dużą elastyczność w pracy z wymagającymi aplikacjami. Zastosowano tu procesor Ryzen AI 5 PRO 340,<strong> 14‑calowy ekran WUXGA IPS</strong>, 64 GB pamięci RAM oraz dysk półprzewodnikowy 4 TB. Taki zestaw umożliwia obsługę wielu procesów jednocześnie, pracę na dużych zbiorach danych oraz przechowywanie rozbudowanych projektów lokalnie. Jednocześnie warto wskazać, że nie każdy użytkownik wykorzysta pełnię tych zasobów, a w wielu przypadkach niższe konfiguracje będą bardziej racjonalne pod względem kosztów i faktycznych potrzeb.<span id="more-512"></span></p>
<p>W typowych środowiskach biurowych<strong> dominują zadania związane z dokumentami, arkuszami, komunikacją oraz pracą w przeglądarce</strong>. W takich zastosowaniach 64 GB pamięci RAM nie jest konieczne, ponieważ aplikacje biurowe i narzędzia chmurowe działają poprawnie przy 16–32 GB. Podobnie dysk o pojemności 4 TB jest rozwiązaniem dla użytkowników <strong>pracujących z dużymi plikami multimedialnymi</strong> lub wieloma projektami jednocześnie. W standardowych zadaniach firmowych wystarczające będą mniejsze konfiguracje, które nie wpływają na komfort pracy, a pozwalają obniżyć koszt zakupu urządzenia. Warto więc przeanalizować, komu wysoka konfiguracja przyniesie realne korzyści, a komu wystarczy wariant o mniejszej pojemności pamięci i dysku.</p>
<p><img fetchpriority="high" decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-518" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/36324_resized-1024x682.jpg" alt="W typowych środowiskach biurowych dominują zadania związane z dokumentami, arkuszami, komunikacją oraz pracą w przeglądarce" width="640" height="426" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/36324_resized-1024x682.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/36324_resized-300x200.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/36324_resized-768x512.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/36324_resized.jpg 1150w" sizes="(max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<h2>Parametry niewymagane w typowych zastosowaniach</h2>
<p>W wielu środowiskach niższe konfiguracje <strong>są bardziej adekwatne do rzeczywistych potrzeb</strong>. Dotyczy to stanowisk, na których dominują zadania administracyjne, praca z dokumentami oraz komunikacja wewnętrzna. W takich przypadkach maksymalne wartości pamięci RAM i dysku <strong>nie przekładają się na zauważalny wzrost efektywności</strong>. Można wskazać następujące przykłady:</p>
<ul>
<li>Pracownicy biurowi korzystający z pakietów biurowych, systemów CRM i komunikatorów nie wykorzystają 64 GB pamięci RAM.</li>
<li>Użytkownicy <strong>pracujący głównie w przeglądarce lub aplikacjach chmurowych</strong> nie potrzebują dysku o pojemności 4 TB.</li>
<li>Osoby wykonujące podstawowe analizy danych mogą pracować komfortowo przy 16–32 GB pamięci RAM.</li>
</ul>
<p>Warto również zwrócić uwagę na kwestię łączności. Modem 4G nie jest niezbędny w środowiskach, <strong>w których praca odbywa się wyłącznie w biurze lub w miejscach z przewidywalnym dostępem do sieci bezprzewodowej</strong>. W takich sytuacjach modem nie wnosi dodatkowej wartości, a jego brak nie ogranicza funkcjonalności urządzenia. Dopiero praca mobilna, częste delegacje lub zadania wykonywane w terenie <strong>uzasadniają wybór wariantu z łącznością komórkową</strong>.</p>
<p><img decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-516" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/1280_resized-1024x682.jpg" alt="W typowych środowiskach biurowych dominują zadania związane z dokumentami, arkuszami, komunikacją oraz pracą w przeglądarce" width="640" height="426" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/1280_resized-1024x682.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/1280_resized-300x200.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/1280_resized-768x512.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/1280_resized.jpg 1150w" sizes="(max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<h2>Użytkownicy, którzy skorzystają z pełnej konfiguracji</h2>
<p>Istnieją jednak grupy zawodowe, <strong>dla których wysoka konfiguracja będzie uzasadniona</strong>. Dotyczy to stanowisk wymagających pracy z dużymi plikami, wieloma aplikacjami jednocześnie lub materiałami multimedialnymi. W takich środowiskach 64 GB pamięci RAM oraz dysk 4 TB <a href="https://dell-comp.pl/thinkpad-p16-gen-2-mobilna-wydajnosc-klasy-enterprise/"><strong>mogą zwiększyć efektywność pracy</strong></a>. Można wskazać następujące przykłady:</p>
<ul>
<li>Specjaliści pracujący z dużymi bazami danych, modelami obliczeniowymi lub projektami wielowarstwowych arkuszy.</li>
<li><strong>Osoby zajmujące się obróbką wideo, materiałów graficznych lub dużych plików projektowych.</strong></li>
<li>Pracownicy terenowi, którzy potrzebują stałego dostępu do sieci i skorzystają z modemu 4G.</li>
</ul>
<p>W takich przypadkach modem 4G zapewnia stabilną łączność niezależnie od lokalnej infrastruktury, co jest istotne przy pracy mobilnej. Z kolei wysoka pojemność dysku i duża ilość pamięci RAM pozwalają na obsługę wielu projektów bez konieczności przenoszenia danych do chmury lub na zewnętrzne nośniki. Podsumowując, konfiguracja <b>Lenovo ThinkPad</b> T14 Gen 6 AMD 21QJKJFQ1PB jest rozwiązaniem dla użytkowników o specyficznych wymaganiach technicznych, natomiast w standardowych zastosowaniach biurowych <strong>bardziej opłacalne będą warianty o niższych parametrach pamięci i dysku</strong>. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie urządzenia do faktycznych potrzeb i uniknięcie nadmiernych kosztów związanych z niewykorzystywanymi zasobami sprzętowymi.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 AMD – dobór RAM i dysku do potrzeb</title>
		<link>https://dell-comp.pl/lenovo-thinkpad-t14-gen-6-amd-dobor-ram-i-dysku-do-potrzeb/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Sat, 18 Jul 2026 07:24:04 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Laptopy Lenovo]]></category>
		<category><![CDATA[Lenovo ThinkPad]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=509</guid>

					<description><![CDATA[Model Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 AMD 21QJL3E1VPB z procesorem Ryzen AI 7 PRO 350, ekranem 14 cali WUXGA IPS i systemem Windows 11 Pro stanowi podstawę do rozważań nad optymalną konfiguracją pamięci operacyjnej i przestrzeni dyskowej. Dostępne warianty RAM (16 GB, 32 GB) oraz dysków (1 TB, 2 TB, 4 TB) tworzą zestaw możliwych kombinacji, które należy dopasować do rzeczywistych obciążeń aplikacyjnych. Wybór powinien wynikać z przewidywanego profilu użytkowania...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Model <b>Lenovo ThinkPad T14</b> Gen 6 AMD 21QJL3E1VPB z procesorem Ryzen AI 7 PRO 350, ekranem 14 cali WUXGA IPS i systemem Windows 11 Pro stanowi podstawę do rozważań nad <strong>optymalną konfiguracją pamięci operacyjnej i przestrzeni dyskowej</strong>. Dostępne warianty RAM (16 GB, 32 GB) oraz dysków (1 TB, 2 TB, 4 TB) tworzą zestaw możliwych kombinacji, które należy dopasować do rzeczywistych obciążeń aplikacyjnych. Wybór powinien wynikać z przewidywanego profilu użytkowania oraz planowanego okresu eksploatacji, <strong>a nie wyłącznie z różnic cenowych</strong>.<span id="more-509"></span></p>
<h2>Rola pamięci RAM i dysku w codziennej pracy</h2>
<p>Pamięć operacyjna dostępna jest w dwóch wariantach: <strong>16 GB oraz 32 GB</strong>. Różnica w cenie między nimi jest uzasadniona możliwością jednoczesnego uruchamiania większej liczby aplikacji oraz obsługą zadań wymagających dużych zasobów, takich jak wirtualizacja czy obróbka zdjęć. Dysk półprzewodnikowy NVMe oferuje pojemności 1 TB, 2 TB i 4 TB, przy czym wybór większego nośnika <strong>wpływa przede wszystkim na ilość przechowywanych danych lokalnie</strong>. W środowisku biznesowym i inżynierskim oba parametry należy rozpatrywać łącznie, ponieważ ograniczenie jednego z nich może zmniejszyć użyteczność drugiego.</p>
<p><img decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-523" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/28314_resized-1024x682.jpg" alt="Model Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 AMD 21QJL3E1VPB z procesorem Ryzen AI 7 PRO 350, ekranem 14 cali WUXGA IPS i systemem Windows 11 Pro stanowi podstawę do rozważań nad optymalną konfiguracją pamięci operacyjnej i przestrzeni dyskowej" width="640" height="426" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/28314_resized-1024x682.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/28314_resized-300x200.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/28314_resized-768x512.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/07/28314_resized.jpg 1150w" sizes="(max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<p>Korelacja między RAM a dyskiem jest widoczna w scenariuszach wymagających dużej pamięci do przetwarzania danych, <strong>które następnie są zapisywane na nośniku</strong>. Praca z dużymi plikami CAD lub materiałami wideo 4K wymaga zarówno odpowiedniej ilości RAM do buforowania, jak i pojemnego dysku do przechowywania projektów. Z kolei użytkownik pracujący głównie w chmurze może wybrać mniejszy dysk, natomiast większa pamięć operacyjna <a href="https://dell-comp.pl/thinkpad-p16-gen-2-mobilna-wydajnosc-klasy-enterprise/"><strong>zapewni płynność przy wielu otwartych kartach przeglądarki</strong></a>. Podstawowe zasady doboru prezentują się następująco:</p>
<ul>
<li>Dla standardowej pracy biurowej wystarczy 16 GB RAM i dysk o pojemności 1 TB.</li>
<li>Dla zaawansowanej analizy danych lub wirtualizacji zalecane jest 32 GB RAM, <strong>a pojemność dysku zależy od liczby przechowywanych maszyn wirtualnych</strong>.</li>
<li>Dla profesjonalnej obróbki multimediów niezbędne jest 32 GB RAM oraz co najmniej 2 TB dysku.</li>
</ul>
<h2>Optymalne pary RAM–dysk dla różnych profili</h2>
<p>Analiza dostępnych opcji wskazuje, że zestaw 32 GB RAM i 2 TB dysku oferuje korzystną równowagę między pojemnością a kosztem dla użytkownika o przeciętnych wymaganiach. W porównaniu z podstawową konfiguracją 16 GB + 1 TB zapewnia większą rezerwę na <strong>przyszłość oraz wyższy komfort pracy</strong>. Z kolei konfiguracja 32 GB + 4 TB jest uzasadniona przede wszystkim dla specjalistów pracujących z bardzo dużymi zbiorami danych, którzy nie chcą korzystać z chmury.</p>
<p>Warto zwrócić uwagę na opcję modemu 4G (LTE), <strong>która zwiększa mobilność</strong>, choć nie wpływa na relację między pamięcią operacyjną a przestrzenią dyskową. Należy również uwzględnić, że model 21QJL3E1VPB jest wariantem opartym na konfiguracji 21QJ00FSPB, co pozwala na dopasowanie parametrów do <strong>indywidualnych potrzeb</strong>. Poniższe kryteria ułatwiają wybór odpowiedniej pary:<br />
<iframe loading="lazy" title="Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 (AMD) - Empowering excellence at performance and repairability" src="https://www.youtube.com/embed/GetgDp3RG78" width="736" height="695" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe></p>
<ol>
<li>Profil mobilny: <strong>16 GB RAM + 1 TB dysku</strong> – priorytetem jest mobilność i czas pracy na baterii.</li>
<li>Profil biurowy z zaawansowanymi narzędziami: 32 GB RAM + 2 TB dysku – równowaga między wydajnością a kosztem.</li>
<li>Profil stacjonarny z dużymi projektami: 32 GB RAM + 4 TB dysku – maksymalna konfiguracja <strong>bez konieczności korzystania z zewnętrznych nośników</strong>.</li>
</ol>
<h2>Wybór przyszłościowy na kilka lat</h2>
<p>Przy zakupie <b>Lenovo ThinkPad T14</b> na okres 3–5 lat rekomendowana jest konfiguracja 32 GB RAM i 2 TB dysku. Taki zestaw zapewnia rezerwę na rosnące wymagania systemu i aplikacji. 16 GB RAM może stać się ograniczeniem po kilku latach, <strong>zwłaszcza przy korzystaniu z funkcji sztucznej inteligencji w systemie Windows</strong>, natomiast dysk o pojemności 1 TB może okazać się niewystarczający przy intensywnym użytkowaniu. Z kolei 4 TB dysku to rozwiązanie dla użytkowników pracujących z wyjątkowo dużymi projektami.</p>
<p>Należy pamiętać, że w modelu <b>Lenovo ThinkPad T14</b> pamięć operacyjna jest wlutowana i nie można jej rozszerzyć, natomiast dysk można wymienić w ramach standardowej obsługi serwisowej. Dlatego decyzja o wyborze pojemności RAM <strong>musi być podjęta na etapie zakupu</strong>. Podsumowując, optymalną konfiguracją dla modelu 21QJL3E1VPB jest zestaw 32 GB RAM i 2 TB SSD. Zapewnia on równowagę między kosztem, wydajnością i przyszłościową użytecznością. Wariant 16 GB + 1 TB jest odpowiedni dla lekkich zastosowań, natomiast konfiguracja 32 GB + 4 TB pozostaje wyborem dla specjalistów pracujących z dużymi zbiorami danych. <b>Lenovo ThinkPad T14</b> z procesorem Ryzen AI 7 PRO stanowi solidną platformę, a właściwie dobrana para RAM i dysku decyduje o efektywności pracy przez cały cykl życia urządzenia.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>HP ProBook 4 G1i 16 C51MLC3ET z procesorem Core Ultra 7 255U w zastosowaniach biznesowych</title>
		<link>https://dell-comp.pl/hp-probook-4-g1i-16-c51mlc3et-z-procesorem-core-ultra-7-255u-w-zastosowaniach-biznesowych/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 17 Jun 2026 15:33:22 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[HP ProBook]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=494</guid>

					<description><![CDATA[HP ProBook 4 G1i 16 C51MLC3ET to notebook klasy biznesowej oparty na jednostce Intel Core Ultra 7 255U, która wprowadza do segmentu mobilnego nowy poziom efektywności energetycznej i stabilności pracy. Procesor z rodziny Lunar Lake‑U, wykonany w litografii Intel 3, wykorzystuje zintegrowaną konstrukcję z pakietowaniem Foveros oraz konfigurację 12 rdzeni i 14 wątków, co pozwala na realizację zadań biurowych i analitycznych przy niskim poborze mocy. Taktowanie rdzeni zostało zoptymalizowane pod...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><strong>HP ProBook</strong> 4 G1i 16 C51MLC3ET to notebook klasy biznesowej oparty na jednostce Intel Core Ultra 7 255U, <strong>która wprowadza do segmentu mobilnego nowy poziom efektywności energetycznej i stabilności pracy</strong>. Procesor z rodziny Lunar Lake‑U, wykonany w litografii Intel 3, wykorzystuje zintegrowaną konstrukcję z pakietowaniem Foveros oraz konfigurację 12 rdzeni i 14 wątków, co pozwala na realizację zadań biurowych i analitycznych przy niskim poborze mocy. Taktowanie rdzeni zostało zoptymalizowane pod kątem energooszczędności, <strong>a dwa rdzenie LP E‑cores obsługują lekkie obciążenia</strong>, umożliwiając wyłączenie głównego modułu obliczeniowego. W połączeniu z 64 GB RAM LPDDR5/x i dyskiem SSD 4 TB laptop oferuje środowisko pracy o wysokiej responsywności, które sprawdza się w firmach przetwarzających duże zbiory danych.<span id="more-494"></span></p>
<h2>Możliwości procesora Core Ultra 7 255U</h2>
<p>Procesor Core Ultra 7 255U został zaprojektowany z myślą o notebookach biznesowych wymagających stabilnej pracy przez cały dzień. Zintegrowana jednostka NPU z dwoma silnikami Gen3 umożliwia wykonywanie zadań związanych ze sztuczną inteligencją <strong>przy minimalnym obciążeniu CPU i GPU</strong>. Funkcje takie jak redukcja szumów, kadrowanie obrazu czy obsługa asystentów AI działają lokalnie, co poprawia prywatność i skraca czas reakcji. Zintegrowany kontroler pamięci obsługuje moduły LPDDR5/x, <strong>co redukuje opóźnienia podczas pracy z arkuszami kalkulacyjnymi i bazami danych</strong>. Układ graficzny Intel Graphics z architekturą Xe2‑LPG oraz silnik <strong>Xe Media Engine</strong> umożliwiają płynne odtwarzanie materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości, co jest istotne podczas prezentacji i pracy z treściami multimedialnymi. Wsparcie dla nowoczesnych standardów łączności zapewnia kompatybilność z infrastrukturą firmową.</p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-504" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/3250_resized-1024x576.jpg" alt="Laptopy HP ProBook zostały stworzone do pracy w środowisku biznesowym, gdzie liczy się stabilność oraz przewidywalność działania." width="640" height="360" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/3250_resized-1024x576.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/3250_resized-300x169.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/3250_resized-768x432.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/3250_resized-800x450.jpg 800w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/3250_resized.jpg 1150w" sizes="auto, (max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<p>Najważniejsze właściwości procesora wykorzystywane w tym modelu obejmują następujące elementy:</p>
<ul>
<li><strong>Zintegrowana konstrukcja z pakietowaniem Foveros.</strong></li>
<li>Konfiguracja 12 rdzeni i 14 wątków.</li>
<li>Rdzenie LP E‑cores obsługujące zadania o niskim obciążeniu.</li>
<li>Jednostka NPU <strong>z dwoma silnikami Gen3 do zadań AI</strong>.</li>
<li>Układ graficzny Intel Graphics z obsługą kodeka AV1.</li>
</ul>
<p>W praktyce przekłada się to na stabilną pracę w środowisku biurowym, gdzie liczy się przewidywalność działania i niskie zużycie energii. Laptop utrzymuje wysoką kulturę pracy nawet podczas wielogodzinnych spotkań, a funkcje multimedialne procesora wspierają prezentacje i komunikację wideo. Dodatkowo konstrukcja <strong>HP ProBook</strong> umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału procesora dzięki wydajnemu chłodzeniu i optymalizacji energetycznej (więcej: <a href="https://itnes.pl/laptopy-hp-probook/">https://itnes.pl/laptopy-hp-probook/</a>).</p>
<h2>Konfiguracja sprzętowa HP ProBook 4 G1i 16</h2>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-505" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/1896_resized-1024x682.jpg" alt="Laptopy HP ProBook zostały stworzone do pracy w środowisku biznesowym, gdzie liczy się stabilność oraz przewidywalność działania." width="640" height="426" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/1896_resized-1024x682.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/1896_resized-300x200.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/1896_resized-768x512.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/06/1896_resized.jpg 1150w" sizes="auto, (max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<p>Model HP ProBook 4 G1i 16 C51MLC3ET <strong>został wyposażony w ekran 16 cali o rozdzielczości WUXGA</strong>, który zapewnia dużą przestrzeń roboczą przy zachowaniu proporcji 16:10. Matryca IPS oferuje stabilne kąty widzenia i równomierne podświetlenie, co ułatwia pracę z dokumentami i aplikacjami analitycznymi. Obecność 64 GB pamięci RAM<strong> umożliwia obsługę wielu aplikacji jednocześnie</strong>, a dysk SSD 4 TB zapewnia miejsce na projekty, archiwa i maszyny wirtualne. System Windows 11 Pro integruje funkcje bezpieczeństwa i zarządzania, które są istotne w środowisku firmowym. Konstrukcja laptopa pozostaje lekka i mobilna, co ułatwia pracę w terenie i podczas podróży służbowych.</p>
<p>Najważniejsze elementy konfiguracji sprzętowej obejmują następujące cechy:</p>
<ol>
<li><strong>Ekran 16 cali WUXGA IPS o proporcjach 16:10.</strong></li>
<li>64 GB pamięci RAM LPDDR5/x.</li>
<li>Dysk SSD PCIe o pojemności 4 TB.</li>
<li>Łączność <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi_6"><strong>Wi‑Fi 6E</strong></a> z opcją Wi‑Fi 7.</li>
<li>System Windows 11 Pro z funkcjami zabezpieczeń.</li>
</ol>
<p>Podsumowując, <b>HP ProBook</b> 4 G1i 16 C51MLC3ET wykorzystuje możliwości procesora Core Ultra 7 255U w sposób odpowiadający wymaganiom współczesnych użytkowników biznesowych. Połączenie wysokiej efektywności energetycznej, dużej pojemności pamięci i szybkiego dysku <strong>sprawia, że laptop sprawdza się w pracy biurowej, analitycznej i mobilnej</strong>. Konstrukcja urządzenia oraz zastosowane technologie umożliwiają realizację zadań wymagających stabilności i długiego czasu pracy na zasilaniu bateryjnym, co czyni go narzędziem odpowiednim dla profesjonalistów<strong> oczekujących niezawodności i przewidywalnej wydajności</strong>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>HP ZBook Fury 18: stacja robocza do gier? Sprawdzamy</title>
		<link>https://dell-comp.pl/hp-zbook-fury-18-stacja-robocza-do-gier-sprawdzamy/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 22 May 2026 14:05:34 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[HP Zbook]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=486</guid>

					<description><![CDATA[HP ZBook Fury G1i 18 98L9551ET to typowa mobilna stacja robocza. Procesor Intel Core Ultra 7 265HX, 32 GB RAM, dysk 4 TB i karta NVIDIA RTX PRO 2000. Do tego ekran 18&#8243; WQXGA IPS (2560&#215;1600). Sprzęt kosztuje jak porządny samochód używany. Pytanie brzmi: czy nadaje się tylko do CAD, symulacji i obróbki wideo, czy można na nim też pograć? Odpowiedź nie jest oczywista. Sprawdzam to na konkretnych przykładach. Karta...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><strong>HP ZBook Fury G1i 18 98L9551ET to typowa mobilna stacja robocza.</strong> Procesor Intel Core Ultra 7 265HX, 32 GB RAM, dysk 4 TB i karta <a href="https://www.nvidia.com/en-us/products/workstations/professional-desktop-gpus/rtx-pro-2000/"><strong>NVIDIA RTX PRO 2000</strong></a>. Do tego ekran 18&#8243; WQXGA IPS (2560&#215;1600). Sprzęt kosztuje jak porządny samochód używany. Pytanie brzmi: czy nadaje się tylko do CAD, symulacji i obróbki wideo, czy można na nim też pograć? Odpowiedź nie jest oczywista. Sprawdzam to na konkretnych przykładach.<span id="more-486"></span></p>
<h2>Karta RTX PRO 2000 vs karty do gier – różnice fundamentalne</h2>
<p>NVIDIA RTX PRO 2000 to nie jest GeForce RTX. To karta z rodziny profesjonalnej. Ma certyfikacje do SolidWorks, AutoCAD, CATIA i innych programów inżynierskich. <strong>Sterowniki są optymalizowane pod stabilność i precyzję obliczeń, a nie pod maksymalny klatkarz w grach.</strong> W testach wydajnościowych w grach karta ta wypada na poziomie zbliżonym do układów ze średniej półki, co oznacza, że w tytułach takich jak Cyberpunk 2077 czy Baldur&#8217;s Gate 3 na średnich detalach i natywnej rozdzielczości 2560&#215;1600 można liczyć na płynną rozgrywkę, choć bez rekordowych wyników. <b>HP ZBook</b> (<a href="https://itnes.pl/laptopy-hp-zbook/">https://itnes.pl/laptopy-hp-zbook/</a>) w tym wariancie nie jest więc sprzętem słabym. Ale nie oszukujmy się – to nie jest maszyna projektowana z myślą o najbardziej wymagających graczach.</p>
<p>Z jakimi problemami spotkasz się podczas grania na tym laptopie:</p>
<ul>
<li><strong>Sterowniki NVIDIA RTX PRO</strong> są testowane pod kątem stabilności w aplikacjach inżynierskich, nie pod kątem najnowszych gier.</li>
<li>Niektóre funkcje poprawiające płynność w grach mogą pojawiać się z opóźnieniem w sterownikach profesjonalnych.</li>
<li><strong>Wyższe temperatury pod obciążeniem niż w typowym laptopie gamingowym</strong> – obudowa stacji roboczej jest projektowana pod długotrwałe, równomierne obciążenie, a nie pod krótkie skoki wydajności.</li>
</ul>
<p><iframe loading="lazy" title="HP ZBook Fury G1i 18 (2025) REVIEW: Feel the FURY" src="https://www.youtube.com/embed/ejicaiW7glU" width="736" height="695" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe><br />
Mimo tych ograniczeń, w praktyce możesz na tym sprzęcie grać. Tytuły e‑sportowe jak League of Legends, CS2 czy Valorant<strong> działają płynnie nawet na wysokich ustawieniach</strong>. Przy 18‑calowym ekranie i rozdzielczości 2560&#215;1600 obraz jest ostry, a matryca IPS zapewnia dobre kąty widzenia. Problem pojawia się w nowych produkcjach korzystających z zaawansowanych funkcji graficznych – <strong>tam brak optymalizacji sterowników profesjonalnych daje o sobie znać</strong>. Do tego dochodzi kwestia wagi i chłodzenia. Fury waży około 3 kg, a wentylatory pod pełnym obciążeniem pracują głośno. Nie jest to subtelne urządzenie do grania w kawiarni.</p>
<h2>Poważna praca i przy okazji rozrywka – realny kompromis</h2>
<p>Z drugiej strony: 32 GB RAM i dysk 4 TB NVMe <strong>to komfort nawet dla wymagającego użytkownika</strong>. Instalacja wielu dużych gier nie stanowi problemu. Procesor Intel Core Ultra 7 265HX z 16 rdzeniami radzi sobie z renderowaniem i kompresją nagrań z rozgrywki. Gdy skończysz pracę w SolidWorks lub Premiere Pro, możesz bez przełączania trybów uruchomić grę. <b>HP ZBook</b> nie wymaga dodatkowej konfiguracji –<strong> stabilność systemu pozostaje na wysokim poziomie</strong>. Poniżej podaję trzy gry, które na tym laptopie działają dobrze, oraz trzy, które sprawiają problemy:</p>
<ul>
<li>Działają dobrze: Cyberpunk 2077 (średnie detale), <strong>Forza Horizon 5</strong> (wysokie detale), Starfield (niskie detale).</li>
<li>Sprawiają problemy: Alan Wake 2 (brak optymalizacji sterowników), Wiedźmin 3 z zaawansowanymi efektami (spadki płynności), <strong>Microsoft Flight Simulator</strong> (ograniczenia wynikające z charakteru karty profesjonalnej).</li>
</ul>
<p>Podsumowując: <strong>HP ZBook</strong> Fury G1i 18 z RTX PRO 2000 to stacja robocza, która potrafi grać. Ale nie jest to jej główne zadanie. Jeśli kupujesz ją głównie do gier – przepłacasz. Za tę cenę dostaniesz laptopa gamingowego z mocniejszą kartą graficzną i bardziej agresywnym chłodzeniem. Jeśli jednak potrzebujesz certyfikowanej stacji roboczej do codziennej pracy inżynierskiej, a granie traktujesz jako dodatek – <strong>to rozsądny wybór</strong>. 18‑calowy ekran, 32 GB RAM i 4 TB SSD robią swoje. Grać na tym można. Wygodnie i płynnie – w wielu tytułach tak. Tylko nie oczekuj, że zastąpi to wyspecjalizowany sprzęt gamingowy. To inna klasa urządzeń do innych zadań. <strong>Granie jest tutaj bonusem, nie celem samym w sobie.</strong></p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>HP ProBook 4 14 jako centrum pracy małego biura księgowego</title>
		<link>https://dell-comp.pl/hp-probook-4-14-jako-centrum-pracy-malego-biura-ksiegowego/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 21 May 2026 15:38:46 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[HP ProBook]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=480</guid>

					<description><![CDATA[Małe firmy księgowe nie potrzebują dziś rozbudowanych stacji roboczych. Liczy się stabilny, szybki sprzęt, który bez problemu pracuje przez cały dzień. W praktyce najważniejsza jest sprawna obsługa programów księgowych, arkuszy kalkulacyjnych, dokumentów PDF oraz ciągła praca w przeglądarce i systemach bankowych. W takim środowisku HP ProBook 4 14 może być bardzo rozsądnym wyborem. Model HP ProBook 4 G1i 14 C51LGET wyposażono w procesor Intel Core Ultra 5 225U, 16 GB...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><strong>Małe firmy księgowe nie potrzebują dziś rozbudowanych stacji roboczych.</strong> Liczy się stabilny, szybki sprzęt, który bez problemu pracuje przez cały dzień. W praktyce najważniejsza jest sprawna obsługa programów księgowych, arkuszy kalkulacyjnych, dokumentów PDF oraz ciągła praca w przeglądarce i systemach bankowych. W takim środowisku HP ProBook 4 14 może być bardzo rozsądnym wyborem. Model HP ProBook 4 G1i 14 C51LGET wyposażono w procesor <a href="https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/241861/intel-core-ultra-5-processor-225u-12m-cache-up-to-4-80-ghz/specifications.html"><strong>Intel Core Ultra 5 225U</strong></a>, 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. To konfiguracja, która nie jest projektowana jako mobilna stacja robocza, ale dobrze odpowiada na realne potrzeby niewielkiego biura rachunkowego. Do tego dochodzi 14‑calowy ekran WUXGA IPS, system Windows 11 Pro oraz trzyletnia gwarancja On‑Site, <strong>która dla małej firmy bywa ważniejsza niż rekordowe wyniki w testach</strong>.<span id="more-480"></span></p>
<h2>Dlaczego ten model pasuje do codziennej księgowości</h2>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-483" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/265_resized-1024x576.jpg" alt="Małe firmy księgowe nie potrzebują dziś rozbudowanych stacji roboczych." width="640" height="360" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/265_resized-1024x576.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/265_resized-300x169.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/265_resized-768x432.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/265_resized-800x450.jpg 800w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/265_resized.jpg 1150w" sizes="auto, (max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<p>Programy księgowe i kadrowe nie wymagają dużej mocy obliczeniowej, ale źle znoszą wolny dysk lub zbyt małą ilość pamięci operacyjnej. W tej konfiguracji 16 GB RAM zapewnia wygodną pracę na kilku aplikacjach jednocześnie. Bez problemu<strong> można obsługiwać system księgowy, otwarte arkusze, pocztę elektroniczną i kilka kart w przeglądarce bez zauważalnych spowolnień</strong>. Procesor <strong>Intel Core Ultra 5 225U</strong> oferuje wydajność wystarczającą do codziennych zadań administracyjnych i finansowych, a szybki dysk SSD NVMe skraca czas uruchamiania systemu i aplikacji. W codziennym użytkowaniu szczególnie istotne są:</p>
<ul>
<li>16 GB RAM zapewnia płynną pracę na wielu programach jednocześnie.</li>
<li><a href="https://dell-comp.pl/hp-probook-440-g11-jak-optymalnie-skonfigurowac-laptop-biznesowy/"><strong>Dysk SSD 512 GB przyspiesza otwieranie dokumentów i archiwów księgowych.</strong></a></li>
<li>Windows 11 Pro ułatwia integrację z firmową infrastrukturą i zabezpieczeniami.</li>
<li><strong>Ekran WUXGA IPS</strong> poprawia komfort pracy z tabelami i dokumentami.</li>
</ul>
<p><strong>Małe biuro księgowe działa zwykle pod presją czasu.</strong> Zamknięcia miesiąca, deklaracje podatkowe i rozliczenia klientów wymagają stabilnego sprzętu, który nie zwalnia po kilku godzinach pracy. Seria ProBook wypada tu korzystnie, łącząc biznesową konstrukcję z rozsądną ceną. To ważne dla firm, które nie chcą płacić za podzespoły niewykorzystywane w codziennych zadaniach. W praktyce HP ProBook 4 G1i 14 C51LGET <strong>zapewnia zapas wydajności wystarczający do obsługi niewielkiej bazy klientów i typowych obowiązków biurowych</strong>. W pracy księgowej liczą się również kwestie organizacyjne i bezpieczeństwo, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych elementów:</p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-484" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/26674_resized-1024x683.jpg" alt="Małe firmy księgowe nie potrzebują dziś rozbudowanych stacji roboczych." width="640" height="427" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/26674_resized-1024x683.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/26674_resized-300x200.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/26674_resized-768x512.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/05/26674_resized.jpg 1150w" sizes="auto, (max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<ol>
<li>Gwarancja 3 lata On‑Site ogranicza ryzyko dłuższych przestojów.</li>
<li>14‑calowa konstrukcja ułatwia pracę zdalną i transport laptopa.</li>
<li><strong>Procesor Intel Core Ultra</strong> dobrze radzi sobie z wielozadaniowością.</li>
<li>Windows 11 Pro wspiera funkcje biznesowe i zabezpieczenia danych.</li>
</ol>
<h2>Czy HP ProBook 4 14 wystarczy na kilka lat pracy</h2>
<p>W przypadku małego biura księgowego odpowiedź brzmi: tak — o ile firma nie planuje pracy na bardzo dużych bazach danych lub zaawansowanych systemach ERP. <b>HP ProBook 4 14</b> w konfiguracji C51LGET został przygotowany pod realne potrzeby małych i średnich firm. 16 GB RAM pozostanie jeszcze przez długi czas rozsądnym standardem w pracy biurowej, a dysk SSD 512 GB <strong>bez problemu pomieści dokumentację, raporty i bieżące dane klientów</strong>. Największą zaletą tego modelu nie jest pojedynczy parametr, lecz dobrze dobrana całość. Laptop działa sprawnie, nie generuje wysokich kosztów i utrzymuje płynność pracy podczas codziennych obowiązków księgowych. Dla wielu małych biur właśnie taki wyważony kompromis jest najważniejszy. Sprzęt nie musi imponować specyfikacją — ma działać stabilnie każdego dnia i umożliwiać sprawną obsługę klientów <strong>bez opóźnień i niepotrzebnej frustracji</strong>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>HP Z2 Tower G1i &#8211; dobór GPU do zastosowań profesjonalnych</title>
		<link>https://dell-comp.pl/hp-z2-tower-g1i-dobor-gpu-do-zastosowan-profesjonalnych/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 10 Apr 2026 08:28:21 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[HP Z2 Tower G1i]]></category>
		<category><![CDATA[Komputery HP]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=473</guid>

					<description><![CDATA[HP Z2 Tower G1i w konfiguracji z procesorem Intel Core Ultra 7 265, 128 GB RAM oraz kartą NVIDIA RTX A400 to stacja robocza zaprojektowana z myślą o stabilnej i przewidywalnej pracy w środowiskach profesjonalnych. Taki zestaw zapewnia wysoką wydajność procesora oraz dużą ilość pamięci operacyjnej dla wymagających aplikacji. Jednocześnie zastosowana karta graficzna wskazuje na określony profil użytkowania. RTX A400 to energooszczędna jednostka z segmentu podstawowego, przeznaczona do zadań graficznych...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><b>HP Z2 Tower G1i</b> w konfiguracji z procesorem Intel Core Ultra 7 265, 128 GB RAM oraz kartą NVIDIA RTX A400 <strong>to stacja robocza zaprojektowana z myślą o stabilnej i przewidywalnej pracy w środowiskach profesjonalnych</strong>. Taki zestaw zapewnia wysoką wydajność procesora oraz dużą ilość pamięci operacyjnej dla wymagających aplikacji. Jednocześnie zastosowana karta graficzna wskazuje na określony profil użytkowania. RTX A400 to energooszczędna jednostka z segmentu podstawowego, <a href="https://dell-comp.pl/komputery-hp-pro-280-g9-dobry-sprzet-biznesowy/"><strong>przeznaczona do zadań graficznych o niewielkim stopniu złożoności oraz pracy wielomonitorowej</strong></a>. W praktyce oznacza to, że nie każda konfiguracja wymaga od razu inwestycji w mocniejsze GPU, a decyzja powinna wynikać z charakteru pracy i rzeczywistego obciążenia systemu. Odpowiedni dobór komponentów pozwala uniknąć zarówno niedoszacowania wydajności, jak i niepotrzebnych kosztów.<span id="more-473"></span></p>
<h2>Kiedy RTX A400 jest wystarczająca</h2>
<p>W wielu zastosowaniach biznesowych i technicznych podstawowa karta graficzna <strong>okazuje się w pełni wystarczająca</strong>. Kluczowe jest to, czy wykorzystywane oprogramowanie faktycznie korzysta z mocy GPU. W środowiskach, w których dominują zadania procesorowe i <strong>operacje na pamięci RAM</strong>, rozbudowa układu graficznego nie przynosi wymiernych korzyści. Typowe scenariusze, w których RTX A400 spełnia swoje zadanie, obejmują:</p>
<ul>
<li>Pracę biurową z wieloma monitorami i równoległymi aplikacjami.</li>
<li><strong>Obsługę oprogramowania CAD 2D oraz prostych modeli 3D.</strong></li>
<li>Analizę danych i pracę w środowiskach inżynieryjnych bez renderingu.</li>
<li>Zastosowania administracyjne oraz zadania w działach IT.</li>
</ul>
<p>W takich warunkach <b>HP Z2 Tower G1i</b> oferuje zrównoważoną konfigurację, która nie generuje nadmiernych kosztów (więcej: <a href="https://itnes.pl/stacje-robocze-hp-z2-tower-g1i/">https://itnes.pl/stacje-robocze-hp-z2-tower-g1i/</a>). System działa stabilnie, a karta graficzna nie stanowi ograniczenia dla większości procesów. Dodatkowo niższe zużycie energii przekłada się na mniejsze wymagania dotyczące chłodzenia oraz cichszą pracę jednostki, co ma znaczenie w biurach i środowiskach, <strong>w których liczy się komfort akustyczny</strong>. Warto również zauważyć, że wiele aplikacji biznesowych i technicznych nadal opiera się głównie na wydajności procesora. W takich przypadkach większe znaczenie ma <strong>szybki CPU i duża ilość RAM</strong> niż rozbudowane GPU, dlatego inwestowanie w mocniejszą kartę bez realnej potrzeby może prowadzić do nieefektywnego wykorzystania budżetu.<br />
<iframe loading="lazy" title="HP Nexus - HP Z2 Tower G1i Review" src="https://www.youtube.com/embed/dOtoGTW2Ob0" width="836" height="695" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe></p>
<h2>Kiedy inwestycja w mocniejsze GPU ma uzasadnienie</h2>
<p>Sytuacja zmienia się w momencie, gdy obciążenie graficzne <strong>staje się kluczowym elementem pracy</strong>. W takich przypadkach <a href="https://www.nvidia.com/en-us/products/workstations/rtx-a400/"><strong>RTX A400</strong></a> może być niewystarczająca, szczególnie przy bardziej złożonych projektach lub zadaniach wymagających pracy w czasie rzeczywistym. Warto wtedy rozważyć wyższe modele z serii RTX Ada, dobierając je do wymagań aplikacji oraz skali projektów. <strong>Najczęstsze scenariusze uzasadniające inwestycję obejmują:</strong></p>
<ul>
<li>Zaawansowane projektowanie 3D i pracę na dużych modelach.</li>
<li><strong>Rendering w czasie rzeczywistym oraz tworzenie wizualizacji.</strong></li>
<li>Obróbkę wideo i pracę z materiałami wysokiej rozdzielczości.</li>
<li>Zastosowania <strong>związane z uczeniem maszynowym i obliczeniami GPU</strong>.</li>
</ul>
<p>W takich środowiskach mocniejsza karta graficzna znacząco zwiększa wydajność i skraca czas realizacji zadań. <strong>Różnice są szczególnie widoczne przy pracy na dużych zbiorach danych lub skomplikowanych scenach 3D.</strong> Wyższe modele oferują większą liczbę rdzeni oraz lepszą przepustowość pamięci, co przekłada się na stabilność działania aplikacji profesjonalnych i przewidywalność wyników. Podsumowując, <b>HP Z2 Tower G1i</b> w konfiguracji z RTX A400 to rozwiązanie odpowiednie dla wielu zastosowań biurowych i technicznych. Inwestycja w mocniejsze GPU powinna wynikać z realnego zapotrzebowania na moc obliczeniową w obszarze grafiki, ponieważ w przeciwnym razie bardziej efektywne jest wykorzystanie potencjału procesora oraz pamięci RAM.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Specyfikacja i zastosowanie mobilnej stacji roboczej HP ZBook 15v w środowisku profesjonalnym</title>
		<link>https://dell-comp.pl/specyfikacja-i-zastosowanie-mobilnej-stacji-roboczej-hp-zbook-15v-w-srodowisku-profesjonalnym/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 13 Mar 2026 11:14:23 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[HP Zbook]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=465</guid>

					<description><![CDATA[Model HP ZBook 15v to mobilna stacja robocza zaprojektowana z myślą o użytkownikach potrzebujących stabilnego narzędzia pracy bez konieczności inwestowania w najwyższą dostępną na rynku wydajność. Urządzenie stanowi kompromis między zaawansowaną technologią a kosztami eksploatacji, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla inżynierów, administratorów oraz programistów. Konstrukcja opiera się na wydajnych podzespołach, które zapewniają płynne działanie aplikacji profesjonalnych przy zachowaniu odpowiedniej kultury pracy układu chłodzenia. Solidna obudowa oraz staranne wykonanie podkreślają...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Model HP ZBook 15v <strong>to mobilna stacja robocza zaprojektowana z myślą o użytkownikach potrzebujących stabilnego narzędzia pracy</strong> bez konieczności inwestowania w najwyższą dostępną na rynku wydajność. Urządzenie stanowi kompromis między zaawansowaną technologią a kosztami eksploatacji, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla inżynierów, administratorów oraz programistów. Konstrukcja opiera się na wydajnych podzespołach, <strong>które zapewniają płynne działanie aplikacji profesjonalnych przy zachowaniu odpowiedniej kultury pracy układu chłodzenia</strong>. Solidna obudowa oraz staranne wykonanie podkreślają charakter sprzętu przeznaczonego do zadań specjalistycznych, gdzie niezawodność fizyczna jest równie istotna jak parametry techniczne. Warto zauważyć, że <b>HP ZBook</b> w tej wersji wykorzystuje sprawdzone rozwiązania stosowane w środowiskach korporacyjnych i technicznych.<span id="more-465"></span></p>
<h2>Parametry techniczne oraz możliwości konfiguracyjne podzespołów</h2>
<p>Sercem laptopa są procesory Intel Core i7 serii H, <strong>które zapewniają stabilną moc obliczeniową podczas długotrwałego obciążenia</strong>. System obsługuje maksymalnie 32 GB pamięci RAM, co pozwala na sprawne zarządzanie wieloma procesami jednocześnie oraz pracę z większymi zbiorami danych. Za generowanie obrazu odpowiada matowa matryca FHD (1920&#215;1080) wykonana w technologii IPS, oferująca szerokie kąty widzenia oraz ograniczenie refleksów świetlnych. Dedykowany układ graficzny <a href="https://www.techpowerup.com/gpu-specs/quadro-p600.c2933"><strong>NVIDIA Quadro P600</strong></a> został zoptymalizowany pod kątem certyfikowanych sterowników, co zmniejsza ryzyko błędów w profesjonalnym oprogramowaniu inżynierskim. <b>HP ZBook</b> 15v oferuje zestaw cech predysponujących go do konkretnych scenariuszy użytkowych (czytaj dalej: <a href="https://itnes.pl/laptopy-hp-zbook/">https://itnes.pl/laptopy-hp-zbook/</a>). Do kluczowych elementów wyposażenia należą:</p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-470" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/29451_resized-1024x682.jpg" alt="Model HP ZBook 15v to mobilna stacja robocza zaprojektowana z myślą o użytkownikach potrzebujących stabilnego narzędzia pracy bez konieczności inwestowania w najwyższą dostępną na rynku wydajność" width="640" height="426" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/29451_resized-1024x682.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/29451_resized-300x200.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/29451_resized-768x512.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/29451_resized.jpg 1150w" sizes="auto, (max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<ul>
<li>Procesory serii H zapewniające wysoką wydajność w zadaniach obliczeniowych.</li>
<li>Możliwość rozbudowy pamięci RAM do 32 GB <strong>w zależności od konfiguracji</strong>.</li>
<li>Dedykowany układ graficzny NVIDIA Quadro P600 wspierający podstawowe obciążenia profesjonalne.</li>
<li><strong>Matryca IPS ograniczająca zmęczenie wzroku podczas długiej pracy.</strong></li>
<li>Podświetlana klawiatura z blokiem numerycznym ułatwiająca wprowadzanie danych.</li>
<li>System nagłośnienia <strong>Bang &amp; Olufsen</strong> dostępny w wybranych konfiguracjach.</li>
</ul>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-469" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/4229_resized-1024x682.jpg" alt="Model HP ZBook 15v to mobilna stacja robocza zaprojektowana z myślą o użytkownikach potrzebujących stabilnego narzędzia pracy bez konieczności inwestowania w najwyższą dostępną na rynku wydajność" width="640" height="426" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/4229_resized-1024x682.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/4229_resized-300x200.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/4229_resized-768x512.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/4229_resized.jpg 1150w" sizes="auto, (max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<p>Tak skonfigurowany sprzęt znajduje szerokie zastosowanie w sektorze IT, <a href="https://dell-comp.pl/zbook-dla-biznesu-dobra-propozycja-dla-wymagajacych/"><strong>szczególnie tam, gdzie liczy się stabilność środowiska operacyjnego</strong></a>. Programiści oraz specjaliści DevOps docenią wydajność procesorów serii H, która skraca czas kompilacji projektów oraz uruchamiania lokalnych instancji testowych. Duża pojemność pamięci RAM ogranicza ryzyko powstawania wąskich gardeł podczas pracy z wirtualizacją, a stabilność sterowników graficznych zmniejsza ryzyko błędów w podstawowych zadaniach CAD. Laptop <b>HP ZBook</b> 15v oferuje również bogaty zestaw portów komunikacyjnych<strong>, co umożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń bez konieczności stosowania dodatkowych adapterów</strong>. Sprzęt ten sprawdza się w trzech głównych obszarach specjalizacji technicznej:</p>
<ul>
<li><strong>Programowanie i operacje DevOps wymagające częstej kompilacji projektów.</strong></li>
<li>Administracja serwerami i infrastrukturą sieciową w środowiskach lokalnych.</li>
<li>Praca z oprogramowaniem muzycznym w podstawowych zastosowaniach studyjnych.</li>
</ul>
<p>Dla administratorów systemów istotna jest <strong>obecność pełnowymiarowej klawiatury numerycznej</strong>, która przyspiesza konfigurację adresów IP oraz pracę z bazami danych. W środowiskach muzycznych stabilność sterowników audio umożliwia korzystanie z zewnętrznych interfejsów dźwiękowych, choć nie jest to sprzęt dedykowany do najbardziej wymagających projektów. Solidna konstrukcja zawiasów oraz odporność obudowy na typowe obciążenia eksploatacyjne<strong> sprawiają, że HP ZBook 15v jest narzędziem mobilnym, które dobrze radzi sobie w zmiennych warunkach pracy</strong>. Całość tworzy spójne środowisko robocze nastawione na funkcjonalność i długi cykl życia produktu, co w przypadku mobilnych stacji roboczych stanowi kluczowy element opłacalności zakupu.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>HP EliteBook 860 G11 &#8211; narzędzie pracy dla nowoczesnych firm</title>
		<link>https://dell-comp.pl/hp-elitebook-860-g11-narzedzie-pracy-dla-nowoczesnych-firm/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 12 Mar 2026 08:21:13 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[HP EliteBook]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=460</guid>

					<description><![CDATA[W świecie, w którym tempo pracy stale rośnie, sprzęt biurowy musi nadążać za użytkownikami. Firmy oczekują urządzeń szybkich, stabilnych i bezpiecznych, a jednocześnie wygodnych w codziennym użytkowaniu. Właśnie w tym kierunku zmierza HP EliteBook 860 G11. To laptop zaprojektowany z myślą o osobach pracujących intensywnie i często w różnych miejscach. Duży ekran o przekątnej 16 cali, nowoczesne procesory Intel Core Ultra 7 oraz technologia Intel vPro tworzą zestaw, który dobrze...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>W świecie, w którym tempo pracy stale rośnie, <strong>sprzęt biurowy musi nadążać za użytkownikami</strong>. Firmy oczekują urządzeń szybkich, stabilnych i bezpiecznych, a jednocześnie wygodnych w codziennym użytkowaniu. Właśnie w tym kierunku zmierza HP EliteBook 860 G11. To laptop zaprojektowany z myślą o osobach pracujących intensywnie i często w różnych miejscach. Duży ekran o przekątnej 16 cali, nowoczesne procesory Intel Core Ultra 7 oraz technologia Intel vPro <strong>tworzą zestaw, który dobrze odnajduje się w środowisku biznesowym</strong>. Do tego dochodzą rozwiązania ekologiczne, które coraz częściej są ważnym elementem strategii firm.<span id="more-460"></span></p>
<p>W praktyce oznacza to, że użytkownik <strong>otrzymuje sprzęt radzący sobie zarówno z zadaniami biurowymi, jak i bardziej wymagającymi aplikacjami</strong>. Notebook jest lekki jak na swój rozmiar, a jednocześnie solidny, co ułatwia pracę w podróży. Warto też zwrócić uwagę na kulturę pracy – urządzenie pozostaje stosunkowo ciche nawet przy większym obciążeniu. To ważne w biurach typu open space, gdzie hałas potrafi rozpraszać. W codziennym użytkowaniu liczy się również bezpieczeństwo, dlatego HP stosuje sprzętowe zabezpieczenia chroniące dane firmowe. Dzięki temu laptop wspiera użytkownika w codziennych zadaniach i <strong>nie wymaga dodatkowej uwagi</strong>.</p>
<h2>Wydajność i funkcje, które mają znaczenie</h2>
<p><iframe loading="lazy" title="HP EliteBook 860 G11 - zakelijke laptop - 16 FHD - U7-155U - 16GB - 512GB - IR-Camera - W11P" src="https://www.youtube.com/embed/E8YuvfGg8gY" width="1236" height="695" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe><br />
Wydajność to jeden z kluczowych elementów, na które zwracają uwagę użytkownicy biznesowi. Procesory Intel Core Ultra 7 <strong>zapewniają dobrą równowagę między mocą obliczeniową a energooszczędnością</strong>. Dzięki temu laptop radzi sobie z wieloma aplikacjami uruchomionymi jednocześnie, a jednocześnie nie wymaga ciągłego podłączania do ładowarki. Technologia Intel vPro wspiera zdalne zarządzanie sprzętem,<strong> co docenią działy IT</strong>. Matryca 16 cali zapewnia dużą przestrzeń roboczą, co ułatwia pracę na arkuszach, dokumentach czy aplikacjach analitycznych. Najważniejsze cechy warto uporządkować w kilku punktach:</p>
<ul>
<li>Procesory <strong>Intel Core Ultra 7</strong> zapewniają płynną pracę w wymagających aplikacjach.</li>
<li>Technologia Intel vPro wspiera bezpieczeństwo i zdalne zarządzanie.</li>
<li><strong>Matryca 16 cali ułatwia pracę na wielu oknach jednocześnie.</strong></li>
<li>Wysoka jakość wykonania zwiększa trwałość urządzenia.</li>
</ul>
<p>Poza wydajnością liczy się także komfort użytkowania. <strong>Laptop oferuje wygodną klawiaturę, która sprawdza się podczas wielogodzinnego pisania.</strong> System chłodzenia działa stabilnie, a obudowa pozostaje chłodna nawet przy intensywnej pracy. Warto też wspomnieć o materiałach wykorzystywanych w konstrukcji, które wpisują się w podejście firm do zrównoważonego rozwoju. W codziennym użytkowaniu docenia się również liczbę portów, <strong>pozwalających podłączyć dodatkowe urządzenia bez konieczności korzystania z przejściówek</strong>. To praktyczny element, który realnie wpływa na wygodę pracy.</p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="aligncenter size-large wp-image-461" src="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/12373_resized-1024x728.jpg" alt="W świecie, w którym tempo pracy stale rośnie, sprzęt biurowy musi nadążać za użytkownikami" width="640" height="455" srcset="https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/12373_resized-1024x728.jpg 1024w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/12373_resized-300x213.jpg 300w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/12373_resized-768x546.jpg 768w, https://dell-comp.pl/wp-content/uploads/2026/03/12373_resized.jpg 1150w" sizes="auto, (max-width: 640px) 100vw, 640px" /></p>
<h2>Mobilność i bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu</h2>
<p>Nowoczesne firmy coraz częściej pracują w modelu hybrydowym. Oznacza to, że laptop musi być nie tylko wydajny, ale też mobilny. <strong>HP EliteBook 860 G11</strong> dobrze odnajduje się w takim środowisku. Jest wystarczająco lekki, by zabrać go na spotkanie czy w podróż,<strong> a jednocześnie oferuje duży ekran poprawiający komfort pracy</strong>. Ważnym elementem jest również czas pracy na baterii, który pozwala przepracować kilka godzin bez ładowania. W praktyce oznacza to większą swobodę i mniej stresu związanego z szukaniem gniazdka. Zabezpieczenia chronią dane firmowe, działając w tle i nie wymagając od użytkownika dodatkowych działań. Aby lepiej zobrazować te elementy, warto wskazać kilka kluczowych funkcji:</p>
<ol>
<li><strong>Sprzętowe zabezpieczenia chronią dane przed nieautoryzowanym dostępem.</strong></li>
<li>Stabilna konstrukcja ułatwia pracę w podróży.</li>
<li>Dłuższy czas pracy na baterii zwiększa mobilność.</li>
<li>Wygodna klawiatura poprawia komfort codziennej pracy.</li>
</ol>
<p>W efekcie laptop staje się narzędziem <strong>wspierającym użytkownika niezależnie od miejsca pracy</strong>. To ważne w firmach stawiających na elastyczność i szybkie reagowanie na zmieniające się warunki. W połączeniu z nowoczesnymi procesorami i technologią Intel vPro urządzenie oferuje stabilność, której oczekują zespoły pracujące z danymi. Całość uzupełniają rozwiązania wpisujące się w podejście do odpowiedzialnego zarządzania zasobami. <strong>Intel Inside</strong> – to właśnie jest siła tego sprzętu.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Wydajność i ergonomia w nowoczesnym biurze czyli potencjał HP ProOne 440 G9</title>
		<link>https://dell-comp.pl/wydajnosc-i-ergonomia-w-nowoczesnym-biurze-czyli-potencjal-hp-proone-440-g9/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Milena]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 19 Feb 2026 16:57:40 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[HP ProOne]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://dell-comp.pl/?p=451</guid>

					<description><![CDATA[Wybór odpowiedniego sprzętu komputerowego do środowiska biznesowego wymaga precyzyjnego określenia potrzeb użytkowników końcowych oraz analizy kosztów eksploatacji w długim terminie. Komputer typu All‑in‑One, jakim jest HP ProOne 440 G9 o kodzie produktu C61RJET, stanowi przemyślaną odpowiedź na wyzwania współczesnych stanowisk pracy, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni biurka. Urządzenie to integruje wydajne podzespoły z matrycą IPS o przekątnej 23,8 cala i rozdzielczości Full HD, co eliminuje konieczność stosowania nadmiaru okablowania...]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Wybór odpowiedniego sprzętu komputerowego do środowiska biznesowego wymaga precyzyjnego określenia potrzeb użytkowników końcowych oraz analizy kosztów eksploatacji w długim terminie. Komputer typu All‑in‑One, jakim jest <b>HP ProOne 440 G9 </b>o kodzie produktu C61RJET, stanowi przemyślaną odpowiedź na wyzwania współczesnych stanowisk pracy, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni biurka. Urządzenie to integruje wydajne podzespoły z matrycą IPS o przekątnej 23,8 cala i rozdzielczości Full HD, <strong>co eliminuje konieczność stosowania nadmiaru okablowania typowego dla tradycyjnych zestawów stacjonarnych</strong>. Sercem jednostki jest nowoczesny procesor Intel Core i5‑14500, który w połączeniu z 16 GB pamięci RAM oraz szybkim dyskiem SSD NVMe o pojemności 512 GB zapewnia płynną pracę w aplikacjach biurowych, systemach CRM czy podczas obsługi rozbudowanych arkuszy kalkulacyjnych. Taka specyfikacja sprawia, że urządzenie jest gotowe do natychmiastowego wdrożenia w działach administracji, księgowości czy obsługi klienta, <strong>oferując stabilność wymaganą w sektorze profesjonalnym</strong>.<span id="more-451"></span></p>
<h2>Możliwości konfiguracji a realne potrzeby przedsiębiorstwa</h2>
<p>Inwestycja w infrastrukturę IT często wiąże się z dylematem dotyczącym skalowalności wybranego rozwiązania, dlatego warto przeanalizować dostępne opcje rozbudowy bazowego modelu HP ProOne 440 G9 pod kątem specyficznych zadań. Choć standardowe 16 GB pamięci operacyjnej jest wartością optymalną dla większości procesów biznesowych, specjaliści pracujący na licznych wirtualnych pulpitach lub wykonujący bardziej wymagające zadania mogą rozważyć rozszerzenie konfiguracji do 32 GB lub nawet 64 GB RAM. Podobna zależność dotyczy przestrzeni dyskowej, gdzie przejście z 512 GB na 1 TB lub 2 TB SSD NVMe <strong>pozwala na bezpieczne przechowywanie obszernych baz danych lokalnie</strong>, bez obaw o spadek wydajności systemu Windows 11 Pro. Decyzja o modyfikacji komponentów powinna być poprzedzona audytem stanowiskowym, aby uniknąć nieuzasadnionego zamrażania kapitału w zbyt rozbudowanych podzespołach. Warto zwrócić uwagę na konkretne warianty rozbudowy, <strong>które mogą znacząco wpłynąć na komfort codziennej eksploatacji w różnych scenariuszach użytkowych</strong>:</p>
<ul>
<li>Zwiększenie pamięci operacyjnej do 32 GB dla komfortowej pracy z wieloma kartami przeglądarki i aplikacjami jednocześnie.</li>
<li>Wybór nośnika danych o pojemności 1 TB lub większej dla pracowników <strong>gromadzących dużą ilość dokumentacji technicznej</strong>.</li>
<li>Dostosowanie parametrów RAM do 64 GB w przypadku stacji roboczych pełniących funkcje pomocniczych serwerów lokalnych.</li>
<li><strong>Optymalizacja kosztów poprzez pozostanie przy bazowym dysku 512 GB</strong>, jeśli firma korzysta głównie z rozwiązań chmurowych.</li>
</ul>
<p><iframe loading="lazy" title="HP ProOne 440 G9 All-in-One PC | Unboxing + Performance Test" src="https://www.youtube.com/embed/4IDIsQUhUEc" width="750" height="703" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe><br />
Kolejnym kluczowym aspektem przy zakupie HP ProOne 440 G9 jest zapewnienie ciągłości pracy poprzez wybór odpowiedniego pakietu serwisowego, <strong>co w biznesie ma znaczenie priorytetowe</strong>. Standardowa gwarancja 3 lata On‑Site stanowi solidny fundament, jednak specyfika niektórych branż wymusza jeszcze wyższy poziom zabezpieczenia interesów firmy. Rozszerzenie ochrony do 4 lub 5 lat, <strong>szczególnie w wersji z usługą KYD</strong> (Keep Your Hard Drive), jest rozwiązaniem dedykowanym podmiotom przetwarzającym dane wrażliwe lub objęte restrykcyjnymi przepisami RODO. Dzięki temu w przypadku awarii nośnika klient <strong>zachowuje uszkodzony dysk u siebie</strong>, co eliminuje ryzyko wycieku informacji poza organizację. Inwestycja w dłuższy okres wsparcia technicznego bezpośrednio u klienta pozwala na precyzyjne zaplanowanie kosztów utrzymania floty komputerowej i minimalizuje straty wynikające z ewentualnych przestojów sprzętowych. Wybierając odpowiedni poziom ochrony,<strong> warto rozważyć następujące warianty dostępne w profesjonalnym konfiguratorze</strong>:</p>
<ul>
<li>Przedłużenie wsparcia do 4 lat On‑Site dla standardowych stanowisk biurowych o umiarkowanym obciążeniu.</li>
<li>Wariant 4‑letni z opcją KYD<strong> dla działów prawnych oraz finansowych wymagających najwyższej poufności</strong>.</li>
<li>Maksymalna ochrona przez 5 lat On‑Site w celu zrównania okresu gwarancyjnego z cyklem amortyzacji sprzętu.</li>
<li><strong>Opcja 5 lat z zachowaniem dysku twardego dla instytucji publicznych i sektora bankowego.</strong></li>
</ul>
<p>Podsumowując, komputer <b>HP ProOne 440 G9 </b>w konfiguracji C61RJET to urządzenie kompletne, które dzięki swojej modułowości pozwala na idealne dopasowanie do struktury operacyjnej firmy. Solidna baza w postaci procesora <strong>Intel Core i5‑14500</strong> (<a href="https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-14500&amp;id=5835">https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-14500&amp;id=5835</a>) oraz ergonomicznej obudowy typu All‑in‑One sprawia, że jest to wybór przyszłościowy i estetyczny. Możliwość elastycznego doboru pamięci RAM, pojemności dysku SSD oraz rozszerzonej gwarancji pozwala na optymalizację wydatków przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej kultury pracy i bezpieczeństwa danych. Decydując się na ten model, <strong>przedsiębiorca otrzymuje narzędzie, które nie tylko zwiększa efektywność zespołu, ale także redukuje chaos w przestrzeni biurowej</strong>. Profesjonalne podejście do konfiguracji sprzętowej przekłada się na realne oszczędności czasu i zasobów, co czyni to urządzenie jednym z najciekawszych rozwiązań w swojej kategorii rynkowej <strong>dla wymagających użytkowników biznesowych</strong>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
